AKTUÁLNE ŠTENIATKA

Momentálne nemáme šteniatka.

ŠTENIATKA Z NAŠEJ CHOVATEĽSKEJ STANICE SÚ:

niekoľkokrát odčervené

očkované podľa platnej očkovacej schémy

čipované – registrovaný čip

niekoľkokrát vyšetrené veterinárnym lekárom

vychovávané priamo v našom dome

riadne socializované

zvyknuté na rôzne zvuky a situácie

registrované v SPKP / SPZ / SKJ / FCI

registrované v Centrálnej databáze zvierat

majú EU PET PASSPORT

majú FCI/SKJ rodokmeň (alebo FCI/SKJ Exportný rodokmeň)

majú garanciu zdravia pri odbere

do nového domova si berú základnú výbavičku (obojok, vodítko, miska, krmivo na prvé dni, odmerka na krmivo, hračky)

celoživotný bezplatný servis v oblasti poradenstva (výživa, starostlivosť,…), bezplatná úprava srsti (praktická alebo výstavná), možnosť predvedenia na výstave, tréningy na výstavu,..

noví majitelia určite ocenia aj našu rozsiahlu príručku ako sa starať o psíka

MALÉ PRIATEĽSKÉ UPOZORNENIE

Nie sme komerčná chovateľská stanica, prosím pripravte sa na fakt, že na šteniatko od nás sa čaká. Väčšinou sú naše šteniatka zadané ihneď po narodení, na základe poradovníka. V prípade, že máte záujem o jedno z našich šteniatok, prosím kontaktujte nás čo najskôr.

Pre informácie a rezervácie nás kontaktujte prostredníctvom emailu hello@dagchells.com

Ako vychovávame naše šteniatka

Šteniatka majú 24 hodinovú starostlivosť a intenzívnu nadštandardnú socializáciu

V našej chovateľskej stanici vychovávame šteniatka podľa programu Puppy Culture

  •     PRVÉ DNI    
  • PRVÉ TÝŽDŇE
  • SKORÁ SOCIALIZÁCIA
  • VÝŽIVA & ZDRAVIE 
  • HYGIENICKÉ NÁVYKY
  • ČAS ODCHODU
    PRVÉ DNI    

Prvé dni….

Šteniatka z našej chovateľskej stanice sú dlhodobo plánované, budúcej mame venujeme čo najviac pozornosti a starostlivosti.

Šteniatka po narodení do cca 2.- 3. týždňa trávia čas spolu so svojou mamou v našej obývačke. Nakoľko kladieme veľký dôraz na správnu socializáciu a to hneď od začiatku, šteniatka neodchovávame v izolovaných miestnostiach alebo nejakých prístavbách mimo domu. Tepelný komfort zaisťujeme šteniatkam vykurovaním podlahovkou alebo chladením klimatizáciou. Šteniatka vyrastajú v hygienickom prostredí, v úzkom kontakte s ľuďmi. 

PRVÉ TÝŽDŇE

Čas objavovať svet

Po uplynutí 2.-3. týždňov objavujú aj vonkajšie priestranstvo.

Ich dni sú plné objavovania, majú vybudovanú psiu škôlku, kde trávia svoj voľný čas.

SKORÁ SOCIALIZÁCIA

Skorá socializácia

Významná časť v budovaní osobnosti šteniatka

Nemalý dôraz kladieme i na správnu rannú socializáciu, šteniatka sú zvyknuté na rôzne prostredia, deti, ľudí, iné psy a zvieratá, rôzne ruchy bežného i menej bežného charakteru.

Naše šteniatka sú zvyknuté pri odchode do nového domova na základy privolania, sú zvyknuté na nosenie obojka a majú základy chodenia na vodítku, majú základy výchovy k čistotnosti – sú zvyknuté používať psiu toaletu, sú zvyknuté na pravidelnú hygienickú starostlivosť (česanie, kúpanie, strihanie pazúrikov, čistenie očí a uší). Našou úlohou je zoznámiť ich s čo najrôznejšimi situáciami, s ktorými sa stretnú počas života, formujeme ich osobnosť v skorom veku a podporujeme ich sebavedomie.

VÝŽIVA & ZDRAVIE 

Výživa & zdravotná starostlivosť

Správna výživa a veterinárna starostlivosť – kľúč k úspešnému štartu

Šteniatka sú do cca 2 týždňov kŕmené materským mliekom, od 2 týždňa im pridávame špeciálne šteňacie mlieko a kašu, v 3 týždni začínajú skúšať pevnú stravu a začíname im pridávať mleté hovädzie mäso, mixovanú zeleninu, rozmáčané granulky,…

V 4 týždni sú už schopné samostatne (a čistotne 🙂 jesť čokoľvek, výživa šteniatok ja zabezpečovaná v pravidelných intervaloch niekoľkokrát denne, šteniatka dostávajú tvaroh, syry, zeleninu, ovocie, mäsové vývary, ryžu, cestoviny, rôzne druhy mäsa ale sú samozrejme zvyknuté i na kvalitné granule.

Šteniatka kŕmime prevážne metódou BARF (organické surové krmivo), ktoré je pre psov najstraviteľnejšie, najvýživnejšie a najvyužiteľnejšie a spolu s materským mliekom predstavuje najlepší štart do života šteniatok. V našom prípade kŕmime našich psov a šteniatka mäsom potravinárskej kvality určeným na ľudský konzum. Samozrejme akceptujeme fakt, že nie každý majiteľ chce takto svojho štvornohého miláčika kŕmiť, a preto sú šteniatka od nás zvyknuté jesť aj kvalitné granulky.

Šteniatka sú pod pravidelným dohľadom našej skvelej veterinárnej lekárky, ktorá nás pravidelne navštevuje a kontroluje priebežne zdravotný stav našich šteniatok. Šteniatka odchádzajú do nových domovov riadne zavakcinované a odčervené, čipované, so zdravotnou dokumentáciou (PetPas, kópie zdravotných vyšetrení rodičov). Pred odchodom sú aj otestované na (ne)prítomnosť črevných parazitov 🙂 aby noví majitelia mali 100% istotu, že šteniatko prichádza do nového domova od nás zdravé.

HYGIENICKÉ NÁVYKY

Hygienické návyky

Naše šteniatka sú od prvých okamžikov vedené k hygienickým návykom a používajú šteňaciu toaletu. Eliminujeme tak tvrdú prácu budúcich majiteľov pri nácviku hygieny v novom domove. Vďaka tejto výchove sú šteniatka pripravené do nových domovov aj po tejto stránke a noví majitelia nám reportujú minimálne alebo aj žiadne ,,nehody,, v nových domovoch.

A ako im to pekne ide 🙂 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

ČAS ODCHODU

Čas na nové dobrodružstvá

Základom úspechu pre šťastný život a bezproblémové spolunažívanie nového majiteľa a jeho chlpatého kamaráta, je správne umiestnenie šteniatka do správnej rodiny. Nakoľko jednotlivé šteniatka sa od seba líšia, od narodenia si všímame jednotlivé šteniatka, ich temperament a ich kvality (exteriérové, vlohové a povahové), záujemcom o šteniatka vieme poradiť pri výbere ich nového člena domácnosti, a preto výber šteniatka nie je možný skôr ako v 6. týždni života šteniatok – po povahových testoch.

Po cca 7.-8.týždňoch od narodenia opúšťajú našu chovateľskú stanicu a vydávajú sa za novými dobrodružstvami.